Providing you the best range of automatic label roll rewinder machine with effective & timely delivery.
₹ 120000 / Unit Get Latest Price
| Production Capacity | 10 TO 30 METER/ MN |
| Material | SS |
| Automation Grade | Automatic |
| Power Source | Electric |
| Motor Power | 0.25 HP |
| Type | REWINDER-225 |
| Rewind Diameter | 400M |
| Power Required | 220 V AC |
| Max. Web Width | 200MM |
| Reel Diameter | 400MM |
| Reel Weight | 10 KG |
| Brand | SR Automation |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single |
| Power Consumption | 1 kW |
| Voltage | 340 V |
Minimum order quantity: 1 Unit
Sanjay Godhani (Director)
SR Automation
Plot 23-24, Krishna Industrial Estate 1, Mahakali Mandir Road
Kubadthal, Ahmedabad - 382430, Gujarat, India